Robert Kubica w Red Bullu w 2022? Eksperci mówią: „to możliwe”

Witajcie najmilsi w nowej serii, która będzie polegała na opracowywaniu możliwych scenariuszy powrotu Roberta do rajdów formuły pierwszej. Pierwszym kierunkiem powrotu będzie zespół dowodzony przez niejakiego Christiana Hornera

Bolid Red Bulla
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3e/Alexander_Albon_Red_Bull_RB16.jpg

Jak wiadomo, Honda wycofuje się z rajdów po 2021 roku, wolą skupić się na produkowaniu samochodów elektrycznych i na innych bzdetach niż na królowej sportów motorowych. Również wiadomo, że Aston Martin nie będzie sponsorem tytularnym Red Bulla w 2021 z wiadomych względów. Co za tym idzie, Red Bull nie ma ani sponsora tytularnego, ani silnika. I właśnie w tym miejscu pojawia się możliwość wciśnięcia się Roberta do F1.

Robert Kubica zamyślony
https://bi.im-g.pl/im/6e/1f/18/z25295982Q,Robert-Kubica.jpg

W sylwestra 2020/2021 Daniel Obajtek wysyła tweeta o treści „#wiadomo” ze zdjęciem jak pije sobie jakiegoś energola, jego puszka jest ocenzurowana. Jak się okazuje, wykopki odnaleźli oryginalne zdjęcie bez cenzury i jak się okazało, pan prezes pił red bulla. Następnego dnia o 12:37 dowiadujemy się, że orlen zostaje sponsorem Red Bulla, a Kubica zostaje kierowcą rezerwowym właśnie tego zespołu. Orlen Red Bull Racing, czyż to nie pięknie brzmi?

Kubica jest w pełni zajęty rozwijaniem bolidu, zbiera dane na treningach, ustawia symulator. Zafascynowany talentem Roberta Horner oznajmia mu, że jeśli ogarnie dostawcę silników na 2022 i nie będzie to renault, to zajmie miejsce w podstawowym składzie. Dodaje również, że Max odchodzi do Mercedesa, co jeszcze bardziej pobudza Roberta do działania. Wielu ekspertów uważa, że powrut Roberta jest coraz bardziej możliwy.

Pewnej nocy Pan Kierowca dzwoni do Christiana i mówi:

„Zrobiliśmy to”

„Kogo znaleźliście?” – odpowiada

„Ferrari.”

Christian zaczyna krzyczeć na Roberta, że czemu taki syf załatwił, a mówił jedynie, że nie chce silnika renault, o ferrari nie wspominał. Potężnie wściekły Horner rozłączył się.

Grudzień 2021, okazuje się, że Mercedes leciał w kulki z silnikiem i dostają DSQ za cały sezon, Renault połowy wyścigów nie ukończyło, z czego wynika, że Ferrari jest obecnie najlepszym silnikiem w stawce. Christian wysłał list z przeprosinami do Roberta oraz ofertą kontraktu, ale on nasyła na niego swoich kolegów z osiedla, aby Horner zrezygował z szefostwa Red Bulla, albo zrobią mu lekkie kuku. Szantaż opłacił się, Obajtek ma pełną władzę nad Red Bullem. Zmienia nazwę na Orlen Verva Racing Team, kierowcami są Robert Kubica i Kuba Giermaziak. W Alphie Tauri jeżdzi Adam Małysz wraz z Karolem Baszem.

Potężny Obajtek
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/ce/Daniel_Obajtek.JPG

I w ten oto sposób Robert wraca do rajdów formuły pierwszej.

6 thoughts on “Robert Kubica w Red Bullu w 2022? Eksperci mówią: „to możliwe”

 • 4 października, 2020 o 7:02 pm
  Permalink

  Niech wypierdala kosić trawniki, pewnie Objatkowi musiał lizać żeby został jego sponsorem

  Odpowiedz
 • 5 października, 2020 o 2:11 pm
  Permalink

  Do zamiatania garażu w alfie może co najwyżej wrucić, a nie do poważnego ścigania. Z tą renką? Zero pokory ze strony kaleki, nawet po srogim laniu od przyszłego Mistrza Świata F1.

  Odpowiedz
 • 19 października, 2020 o 6:28 am
  Permalink

  I zamiast jednego Polaka mamy czterech

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *